Změní se ale algoritmy, které Google doteď v boji proti pirátství používal?

Google se k celé situaci vyjádřil proto, aby osvětlil význam této dohody a změny, které dohoda přináší. V podstatě se ale nic nemění. Algoritmy, které Google doteď používal pro boj s pirátstvím, zůstávají a dohoda má spíše dlouhodobý význam, kdy se bude dohlížet na plnění závazků vůči nelegálnímu stahování ze strany Googlu i Bingu.

Google tak nenápadně naznačil, že svému algoritmu důvěřuje a počítá s ním jako se zbraní proti nelegálnímu stahování.

K celé situaci a dohodě se vyjádřil také Jo Johnson, ministr pro vědu, inovace a studium, který řekl, že vyhledávání hraje u pirátství velkou roli a často u něj začíná celý proces nelegálního stahování. Omezení dostupných výsledků na minimum je tak důležitým krokem a je třeba dlouhodobě spolupracovat na společném cíly a to minimalizaci pirátského stahování. Zároveň je důležité nabídnout zákazníkům obsah, který hledají, pomocí legitimních webů a prodejců a tím snížit jejich potřebu nelegálně obsah stáhnout.

Až budoucnost ukáže úspěch nebo neúspěch této dohody a celkového boje proti ilegálním webovým stránkám, které nabízí filmy, knihy, programy nebo i hry. Jedno je ale jisté, Google svoje algoritmy nemění a dohoda by tak neměla mít vliv na oblast SEO optimalizace a ohodnocení webových stránek jako takových.