Chcete poradit, jak se stravovat, jestliže máte podezření na onemocnění prostaty, anebo jen chcete jít cestou prevence a zabránit těmto nepříjemnostem?

Prostata nevhodné potraviny Erectmax – tím bychom asi měli začít. Možná vám to bude připadat podivné, ale do této kategorie patří až na málo výjimek vše, co nakoupíte v běžném supermarketu. Vtip totiž tkví zejména v průmyslově zpracovaných potravinách, ale i čerstvých, pro jejichž výrobu se využívají zcela nevhodné suroviny. Především sem patří cokoli z bílé mouky a rafinovaného cukru či umělých sladidel. Jsou to různé bagety, veky, chleby, koláče, koblihy, oplatky, sušenky, bonbóny atp.

různé druhy zeleniny

Další nepříliš vhodnou potravinou nejen pro prostatu, je maso. Člověk nemá dlouhá střeva a trávení masa vytváří mnoho toxických látek v krevním oběhu, s nimiž se musí vypořádat játra Ta ale většinou nestíhají vše zpracovat v reálném čase a některé jedy se ukládají do různých tkání, kde způsobují záněty, nádory, cysty apod. Někdo tomu říká překyselení organismu odpadními kyselými metabolity.

mandle a ořechy

A o působení alkoholu a cigaretového kouře v těle se jistě rozepisovat nemusíme.

Co tedy jíst? Nejlépe celozrnné obiloviny všeho druhu, které lze střídat. Maso nahradíte kombinací těchto obilovin a luštěnin, čímž získáte všechny potřebné esenciální aminokyseliny. Dále jezte více ořechů a semínek včetně naklíčených, dopřejte si kvalitní za studena lisované rostlinné oleje a samozřejmě kopu čerstvé zeleniny a ovoce.

A že vegetariánský jídelníček nechutná? To je omyl, zajděte někdy do vegetariánské restaurace a zjistíte, že tomu tak vůbec není. Záleží na úpravě a kombinaci chutí, a když tomu porozumíte, maso již do úst ani brát nebudete. Ostatně proč, když víte, že vaše prostata bude naprosto v pořádku, tedy také za předpokladu, že se nebudete stresovat, budete se vhodně hýbat (cvičit), budete dobře a dlouho spát a relaxovat.