Naštěstí jsou už doby, kdy jsme pro čistou vodu, museli bazén vypustit, ručně vyčistit a nakonec opětovně napustit vodou dávno pryč. V dnešní době stačí o vodu v bazénu správně pečovat a vydrží vám i přes zimu, bez nutnosti opětovného vypouštění a napouštění. Bez obav se v bazénu můžete koupat i další sezónu. Ovšem počítejte s tím, že bez bazénové chemie se zkrátka neobejdete.

vodní radovánky

Jde to i bez chlóru, ovšem náklady jsou vyšší

Pro ošetření vody v bazénu nemusíte vždy nutně sáhnout po chemii, existují i přípravky bez obsahu chlóru. Voda ošetřená bezchlorovými přípravky má celou řadu výhod. Pro naše tělo je takto ošetřená voda daleko lépe snesitelná, koupat se v ní mohou malé děti i alergici a při kontaktu s očima nedráždí sliznici. Jejich nevýhodou je přesné a pravidelné dávkování, které nemusí vyhovovat každému. Je možné přípravky i průběžně střídat dle potřeby, mezi přechodem chlorových a kyslíkových prostředků je potřeba alespoň 5 dní vyčkat.

Pomoc, když už voda není v nejlepší kondici

Vyšší teploty v létě mohou velmi snadno zapříčinit vznik řas, voda se tak z blankytně modré velmi snadno může proměnit v zelenou až hnědou. Typickým jevem je i nepříjemný zápach a kluzké, mazlavé stěny a dno bazénu, na kterém se právě řasy zachytávají. Právě v horkých letních měsících bychom tak měli myslet na prevenci v podobě čisticích přípravků s obsahem chloru.

průzračná voda

Písková filtrace udrží čistou vodu po celé léto

Je to právě písková filtrace, která zajistí průzračnou vodu v bazénu i v tropických dnech. Fungují na obdobném principu jako čištění vody v přírodě. Voda protéká přes křemičitý filtrační písek Chlorito, který dokáže snadno zachytit i ty nejmenší nečistoty. Díky bazénové filtraci tak můžeme velmi znatelně omezit množství použité chemie. Vybírejte filtrace s výkonným čerpadlem, které dokáží zachytit i drobné částečky.